سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۶ تير ۱۳۹۵
گوگل اعلام کرد که از اول آگوست از سه مرورگر قدیمی حمایت نخواهد کرد و بنابراین کاربران نمی توانند از این تاریخ از عملکردهای این جستجوگر استفاده کنند.

به گزارش مهر، گوگل تصمیم گرفته است از اول ماه آگوست از مرورگرهای اینترنت اکسپلورر7، فایرفاکس 3.5 و سافاری 3 حمایت نکند.

هرچند حتی پس از این تاریخ جستجو بر روی این جستجوگر از طریق این مرورگرها امکانپذیر است اما گوگل عملکرد صحیح سرویسهای خود را بر روی این سیستمها تضمین نمی کند.

شرکت مانتین ویوو در یک اطلاعیه رسمی توضیح داد که از اول آگوست تنها از دو نسخه آخر هر یک از این مرورگرها حمایت می کند. برای مثال، در مورد اینترنت اکسپلورر تنها نسخه های 8 و 9 مورد تائید گوگل هستند.

درحال حاضر مشخص نیست که کدام یک از سرویسهای گوگل بر روی این مرورگرهای قدیمی دچار مشکل خواهند شد اما به نظر می رسد که "جی. میل" و Google Docs از جمله این سرویسها باشند.

براساس گزارش وب نیوز، پیش از این فایرفاکس و مایکروسافت نیز تصمیمات مشابهی را در مورد مرورگرهای قدیمی خود اتخاذ کرده بودند.

درحقیقت به نظر می رسد که تنها روش موجود برای وادار کردن کاربران به بروزسازی مرورگرها اجبار است. بیشتر کاربران به دلیل تنبلی و یا عدم توانایی لازم از به روزسازی مرورگرهای قدیمی امتناع می کنند. این مسئله موجب می شود که کاربران خود را در معرض حملات و تهدیدات سایبری قرار دهند.

 ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]